Turystyka Konna

Kultura jazdy konnej w Niepołomicach jest tak stara, jak całe miasto. Rekreacyjna jazda na wierzchowcach mająca wielowiekową tradycję jest wciąż kultywowana nie tylko na terenach Puszczy Niepołomickiej, ale także w hali do hipoterapii oraz na parkurze u podnóża Zamku Królewskiego. 


Przez teren Puszczy ciągną się ścieżki piesze, rowerowe i do jazdy konnej. Oprócz terenów leśnych, jeździectwo – zarówno w wydaniu amatorskim i jak wyczynowym - uprawiać można na hali do hipoterapii przy ulicy Targowej 5 w Niepołomicach. Zasadnicza część hali to arena służąca do prowadzenia koni, ale także do do nauki jazdy konnej czy treningów oraz dwie stajnie (północna i południowa) z boksami dla koni, paszarniami, siodlarniami, myjniami i soluxami. Jest tam też miejsce na zaplecze socjalne z szatniami, sanitariami i częścią rehabilitacyjną oraz dla dwóch pokoi i sanitariów. W ośrodku istnieje również możliwość dzierżawy boksów dla koni. 

Dane techniczne hali:

  arena - 1212 m2

  stajnia południowa - 359 m2

  stajnia północna - 359 m2

 zespół socjalny - 199 m2

pomieszczenia klubowe (piętro) 199 m2 

U podnóża zamku znajduje się parkur, na którym odbywają się treningi, zawody konne w ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody oraz... koncerty i przedstawienia plenerowe.

Hotel Zamek Królewski zaprasza naszych Gości na naukę jazdy konnej.  Nasz person chętnie służy pomocą w rezerwacji terminu. 

 Zainteresowanych prosimy o wczęśniejszy kontakt w celu sprawdzenia dostępności terminu jazdy konnej  tel: +48 12 261 98 00, e-mail: hotel@zamekkrolewski.com.pl

 

 

 

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij