Wydarzenia

Galicyjskie Łowy - wystawa w Muzeum Niepołomickim

Wystawa zorganizowana przez Małopolskie Centrum Kultury Łowieckiej opowiada historię stowarzyszeń i związków łowieckich na ziemiach polskich dawnego zaboru austriackiego od połowy XIX wieku do wybuchu II wojny światowej. Prezentowane są akty założycielskie, statuty, regulaminy, legitymacje i wydawnictwa dokumentujące aktywność galicyjskich myśliwych oraz ich udział w krajowych i międzynarodowych wystawach. Bogata kolekcja oznak, plakiet i medali, obiekty sztuki użytkowej wykonane ze srebrzonej cyny i mosiądzu, rzeźby z brązu przedstawiające patronów i opiekunów myśliwych czy sceny rodzajowe ukazują różnorodność kultury łowieckiej.

Całość dopełniają fotografie Włodzimierza Puchalskiego z lat 30.

Wystawa potrwa do października 2020 r. Towarzyszy jej katalog, który można kupić w kasie Muzeum. Zgromadzone obiekty pochodzą ze zbiorów Bogdana Kowalcze, Leszka Szewczyka i Muzeum Niepołomickiego. Komisarzem wystawy jest Marek P. Krzemień.

Wszystkie aktualności

2020-01-04 - Zmiana godzin otwarcia Muzeum Niepołomickiego.

Zmiana godzin otwarcia Muzeum Niepołomickiego.

2020-01-04

Czytaj więcej »
2019-11-14 - Galicyjskie Łowy - wystawa w Muzeum Niepołomickim

Galicyjskie Łowy - wystawa w Muzeum Niepołomickim

2019-11-14

Czytaj więcej »
2018-12-20 - Pratt & Whintey - nowy partner wydarzeń kulturalnych na Zamku w Niepołomicach

Pratt & Whintey - nowy partner wydarzeń kulturalnych na Zamku w Niepołomicach

2018-12-20

Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że nowym patronem wydarzeń kulturalnych w Zamku królewskim w Niepołomicach jest firma Pratt & Whitney.  Dziękujemy, za  wsparcie. 

Czytaj więcej »

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij